Zprávy

Tosovskeho cena 2011

Boj s byrokracií je nikdy nekončící problém

15.12.2011

Přemysl Sobotka, první místopředseda Senátu Parlamentu České republiky, předal 10. listopadu v Hlavním sále Senátu výroční antibyrokratickou cenu Michala Tošovského, kterou uděluje sdružení eStat.cz.

Letošním laureátem se tentokrát nestal jednotlivec, ale společná evropská normalizační instituce CEN/CENELEC. Ta byla založena v roce 1982 uzavřením spolupráce mezi Evropskou komisí pro normalizaci (CEN) a Evropskou komisí pro normalizaci v elektrotechnice (CENELEC). Členové CEN/CENELEC jsou národní normalizační instituce zemí Evropské unie a Evropského sdružení volného obchodu. Cenu převzal Carlo Masetti, viceprezident CENELEC.

„Boj s byrokracií je problém nikdy nekončící, je to úkol kolektivní a není specifikem jednoho systému či dokonce státu. S prohlubujícím se procesem evropské integrace je to stále více problém celoevropský, který právě integračním procesem dost neblaze prorůstá,“ uvedl Přemysl Sobotka.

Cena je udělována každoročně a nese jméno tragicky zesnulého bojovníka s byrokracií Michala Tošovského, který byl jedním ze zakladatelů eStat.cz. Dostávají ji jednotlivci, skupina lidí nebo organizace za dlouhodobý odhodlaný postoj v boji s přebujelou byrokracií, za dílo, akt, čin či ideu, která má významný přínos pro antibyrokratické hnutí.

Zdroj: Veřejná správa č. 24/2011

Fotogalerie ze slavnostního předávání ceny:

111110_Tosovskeho cena_48.JPG

Další články z kategorie

Přejít na výpis všech článků

EN